Нові правила: з 5 серпня самоізоляція для тих, хто в’їжджає в Україну

Додому » Новини » Нові правила: з 5 серпня самоізоляція для тих, хто в’їжджає в Україну

У серпні почнуть діяти нові правила перетину адмінкордону з Кримом, – про це повідомляє видання «Українська правда» з посиланням на спікера ДПСУ Андрія Демченко. Причиною стало зростання заражень на коронавірус штаму «Дельта»: вже зареєстрували 17 випадків, – зазначив головний санітарний лікар України Ігор Кузин. За попередніми даними, майже кожен з цих 17-ти хворих виїжджав за кордон.

Починаючи з 5 серпня, всі іноземці і українці, які будуть в’їжджати в Україну через КПП з Кримом, зобов’язані будуть дотримуватися режиму самоізоляції протягом перших 10 днів перебування в Україні.

«З 5 серпня вступають в силу зміни, схвалені урядом в рамках заходів щодо недопущення поширення коронавірусу. Нові правила мають певні відмінності від чинних. Прикордонники будуть застосовувати їх як в пунктах пропуску на державному кордоні, так і в КПВВ на лінії розмежування на сході і адмінкордоні з окупованих Кримом».

Самоізоляція іноземців

Громадяни інших держав, які в’їжджають в Україну через адміністративний кордон з Кримом, зобов’язані будуть перейти в режим самоізоляції через 72 години після прибуття в Україну і залишатися на ізоляції протягом 10 днів (крім тих, кому немає 18 років, і інших категорій, визначених постановою уряду).

Не підлягають самоізоляції іноземці зі страховим полісом і документом, що засвідчує повну вакцинацію!

Всі інші іноземні громадяни повинні встановити мобільний додаток «Вдома». Отримання негативного ПЛР-тесту на Covid-19 не впливає на термін обов’язкової самоізоляції чи її дострокове завершення.

При відмові або неможливості встановити додаток «Вдома» іноземця не пустять на територію України.

Самоізоляція українців

Громадяни України, які повертаються на батьківщину, також повинні також піти на самоізоляцію.

Не підлягають самоізоляції:

  • українці, які мають на руках довідку про повну вакцинацію, або документ, виданий в установленому МОЗ порядку, що підтверджує отримання однієї дози вакцини;
  • особи, що не досягли 18-річного віку і українці, які виїхали за кордон до 4 серпня.

Ті, хто прибуває з окупованих територій (через КПП з Криму), зобов’язані встановити і активувати мобільний додаток «Вдома» і пройти 10-денну самоізоляцію за місцем реєстрації.

Якщо українець не може встановити додаток «Вдома», він потрапляє під обсервацію.

Самоізоляція або обсервація починається через 72 години після перетину кордону або проходження КПВВ на лінії розмежування або адмінкордону з Кримом. Самоізоляція або обсервація не застосовується і не припиняється в разі отримання негативного результату тестування на COVID (методом ПЛР або експрес-тестуванням), крім осіб, які прибули з Росії або Індії.

Особливі умови

Для всіх невакцинованих осіб, незалежно від громадянства, які прибули в Україну з РФ або Індії і перебували на території цих країн більше 7 днів протягом останніх двох тижнів, встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Термін ізоляції починається з моменту перетину кордону і не може бути припинений достроково за жодних обставин.

Читайте також: До Криму їдемо через Каланчак. КПП «Чаплинка» закритий до 15 серпня