FAQs

Додому » FAQs
FAQS

Поширені запитання

Паспорти та їх копії, інші документи, що підтверджують родинний зв’язок з родичами 1ї та 2ї ліній. Свідоцтво про народження дитини, про шлюб, про розірвання шлюбу, про всиновлення. Всі документи та копії роздруковані та завірені нотаріально.

Так, діти віком до 18 років можуть в’їжджати до Криму у супроводі щонайменше одного з батьків, у якого є в Криму родичі 1ї лінії рідства (батьки, діти, подружжя).

Так. Необхідні документи для тварин:
паспорт з щепленнями (обов’язково щеплення від сказу) і довідка на вивезення тварини. Довідка за формою 1 видається на підставі щеплень, не раніше, ніж за 3 дні до перетину кордону, з урахуванням дороги.

Якщо діти  подорожують з двома батьками, необхідно мати проїзний документ дитини (для неповнолітніх) або паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Один з батьків має пред’явити паспорт громадянина України для виїзду за кордон з записом про дитину та вклеєною фотографією (для дітей, яким виповнилося понад п’ять років).

Якщо дитина подорожує тільки з одним із батьків, треба мати всі вище перелічені документи, а також нотаріально затверджену згоду на виїзд дитини від другого з батьків, та його/її нотаріально завірений паспорт з даними про дитину.

Так, якщо є у них родичі 1ї лінії у Криму. Діти, в разі проходження кордону без батьків, повинні мати проїзний документ дитини або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також нотаріально затверджену згода на виїзд за кордон від обох батьків.

Так, рідні сестри та брати є родичами 2ї лінії рідства — до них можна приїхати, маючи про собі документи, що підтверджують рідство. Двоюрідні сестри, брати, племінники, дядьки, свекри та інші родичі — не можна.

Ні, вакцинація не впливає на перетин кордону. При собі треба мати результат негативного ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до поїздки.

Так. Якщо у вас є родичі 1ї або 2ї ліній рідства (батьки, діти, подружжя, бабусі, дідусі, рідні брати та сестри), що постійно проживають у Криму, але під час вашого візиту, там не перебувають, вам можна перетинати кордон. За копіями їх паспортів ви можете підтвердити рідство та в’їхати до Криму.

Ні, відпочинок не є гуманітарною причиною для в’їзду в Крим. Можна поїхати тільки на лікування у санаторій або лікарню, з необхідними медичними довідками та запрошенням від оздоровчого закладу.

Ні, але потрібно здати другий ПЛР-тест впродовж 5 днів після перетину кордону. Результат необхідно зареєструвати на сайті ДержПослуг.

ВІДПРАВЛЕННЯ
Автостанції Алушта, Ялта, Керч, Феодосія, Симферополь, Форос, Севастополь та ін.